جمعیت هلال احمر استان لرستان

یکشنبه 10 مهر 1401

برگزاری اولین دوره تخصصی پایه اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات در شهرستان کوهدشت

معاونت آموزش و پژوهش استان لرستان از برگزاری دوره تخصصی اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات ویژه 30 نفر از نجاتگران به میزبانی جمعیت هلال احمر شهرستان کوهدشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، ولی بهاروندی در این خصوص بیان کرد: دوره تخصصی پایه اصول پیمایش و ناوبری در عملیات جستجو و نجات ویژه 30 نفر از امدادگران و نجاتگران طی ۳ روز در جمعیت هلال احمر شهرستان کوهدشت برگزار شد.

وی با اشاره به بروزرسانی آموزش ها به منظور عملکرد مناسب و به موقع در حوادث افزود: هدف از برگزاری این دوره آموزشی ؛ کاهش زمان عملیات جستجو و نجات، افزایش سرعت عمل و دسترسی سریع تر به حادثه دیدگان، آشنایی با انواع محیط های عملیاتی و محدودیت ها، توانایی حفظ ایمنی و... می باشد.

بهاروندی عنواد کرد: فراگیران در این دوره با مفاهیم اصول گام برداری، ناوبری  جی پی اس، اصول سنگ نوردی، حمایت بدنی، مخاطرات، هواشناسی، بیماری و گزش ها آشنا شدند.

معاونت آموزش و پژوهش استان لرستان در پایان خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده به زودی دوره تخصصی اصول پیمایش و ناوبری در عملیات های جستجو و نجات همچنین دوره آموزش تخصصی پایه مخابرات و ارتباطات رادیویی بصورت شهرستانی و در تمام شعب استان برگزار خواهد شد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *