جمعیت هلال احمر استان لرستان

جمعه 03 اردیبهشت 1400
نجات جان یک کوگرد در ارتفاعات تمندر الیگودرز

‍ نجات جان یک کوهگرد در ارتفاعات تمندر الیگودرز

محمد قدمی معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر لرستان از نجات جان یک کوهگرد در ارتفاعات تمندر شهرستان الیگودرز خبر داد.

نجات جان کوهگرد

‍ نجات جان یک کوهگرد در ارتفاعات تمندر الیگودرز

پس از ساعت ها تلاش بی وقفه یکی از اهالی روستای کیورز از توابع شهرستان الیگودرز لرستان نجات پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر استان لرستان محمد قدمی معاون امداد ونجات جمیعت  با اعلام این خبر گفت:صبح دیروز ظ١۶بهمن ماه یکی از اهالی روستای کیورز به قصد یافتن داروهای گیاهی در ارتفاعات تمندر شهرستان الیگودرز  عازم کوهستان می‌شود که به دلیل تاریکی هوا، شدت سرماو ضعف عمومی از ادامه را باز می‌ماند.
باتوجه به عدم مراجعه به منزل خانواده وی با همکاری دهیار با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان لرستان تماس می‌گیرند بلافاصله با هماهنگی رئیس شعبه تیم پیشرو امداد و نجات پایگاه امداد و نجات بین شهری به محل مورد نظر اعزام و عملیات جستجو و نجات را شروع می‌کنند.

محمدقدمی در ادامه گفت :
متاسفانه فرد کوه گرد گوشی تلفن همراه خود را گم کرده و خانواده وی پس گذشت پاسی از شب با جمعیت هلال‌احمر  تماس گرفته بودند به طوری که غلامرضا لونی رئیس جمعیت هلال احمرشهرستان الیگودرز به همراه٢٠نفر از نیروهای محلی و یک تیم امداد و نجات کوهستان پس از ۶ ساعت تلاش و رسیدن به قله فرد موردنظر  را پیدا نموده  و پس از انجام اقدامات اولیه نجات فرد گرفتار شده را به پایین دست کوه انتقال دادند.

گفتنی است این عملیات  جستجو و نجات کوهستا سحرگاه روز جمعه ١٧بهمن ماه با موفقیت به پایان رسید.

در پایان دهیار روستای کیورز از اهالی روستا و بخصوص عوامل امدادونجات جمعیت هلال‌احمر شهرستان الیگودرز تشکر و قدر دانی کرد.

admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *