جمعیت هلال احمر استان لرستان

یکشنبه 10 مهر 1401

افتتاحیه استانی کاربینی عملیاتی دهمین دوره ملی طرح دادرس در شهرستان کوهدشت

افتتاحیه استانی کاربینی عملیاتی دهمین دوره ملی طرح دادرس در شهرستان کوهدشت

 

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان لرستان: کاربینی میدانی طرح ملی دادرس با حضور معاونت جوانان استان لرستان ،معاون پرورشی اداره آموزش پرورش ، دانش آموزان دادرس ،رئیس و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان کوهدشت افتتاح شد..

 

حمید جمشیدی معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان لرستان با تاکید بر این نکته که آماده سازی جامعه در برابر مخاطرات به منظور کاهش آثار آسیب های ناشی از سوانح و حوادث در چرخه مدیریت بحران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اظهار کرد: آموزش، تربیت و آگاه سازی دانش آموزان و خانواده آنان از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین لازم است پس از آموزش، عینی سازی و ارائه اطلاعات از طریق بصری و کسب تجربه در فضای شبیه سازی شده در فراگیری بیشتر و تعمیق داشته های تئوری، بسیار موثر و مهم است.

 

جمشیدی در همین زمینه ادامه داد: "افزایش ایمنی و کاهش خطر پذیری مدرسه" یکی از اهداف این طرح است که دانش آموزان در طول سال تحصیلی خود دوره های آموزشی امداد و کمک های اولیه را میگذرانند و سپس ، طرح کاربینی میدانی عملیاتی دادرسان در پایگاه های امداد و نجات و شعب جمعیت هلال احمر استان برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: دادرسان هلال احمر با فراگیری مباحث تئوری و عملی همچون ؛ آموزش اطفاحریق، اسکان اضطراری، پناهگیری و تخلیه ایمن در زمان زلزله ، اموزش مباحث امدادیCPRو کنترل خونریزی و پانسمان و اتل بندی امادگی خود را در زمان وقوع حادثه و کمک به هم سن و سالان و دانش اموزان مدرسه بالا میبرند.

 

جمشیدی در پایان از همکاری مجموعه امدادونجات،همراهی اداره کل آموزش،و پرورش، و امور جوانان و دانش آموزان مدارس همچنین آتش نشانی و کلیه مسئولین دراجرای طرح کاربینی دادرسان تشکر و قدردانی داشت و در این مراسم از سرکار خانم زینب نوری فرد مربی فعال و برتر طرح دادرس در شهرستان کوهدشت تقدیر و تشکر به عمل آورد.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *