جمعیت هلال احمر استان لرستان

جمعه 03 اردیبهشت 1400

دیدار مدیر عامل، معاونین و مسئولین ستادی جمعیت هلال احمر استان لرستان با نماینده ولی فقیه دراستان

صارم رضایی در ابتدا به ارائه گزارش کاملی از عملکرد ۳ سال اخیر جمعیت هلال احمر به شرح تفصیلی زیر پرداخت و گفت جمعیت همواره با نماینده ولی فقیه در استان تعامل بسیار خوبی داشته و خواهد داشت.

دیدار مدیرعامل با نماینده ولی فقیه در استان لرستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال استان لرستان، صارم رضایی در ابتدا به ارائه گزارش کاملی از عملکرد ۳ سال اخیر جمعیت هلال احمر به شرح تفصیلی زیر پرداخت و گفت جمعیت همواره با نماینده ولی فقیه در استان تعامل بسیار خوبی داشته و خواهد داشت.

رضایی در ادامه گفت: عملیات های شاخصی در جمعیت استان انجام پذیرفته ازجمله زلزله مهیب کرمانشاه، سقوط بهمن در اشترانکوه، سیل مخرب در فروردین ۹۸ وحادثه سقوط هواپیمای مسافربر در دنا که این جمعیت توانست بهترین مقام ها را در این عملیات ها به خود اختصاص دهد.

صارم رضایی تصریح کرد: در حادثه دنا امدادگران لرستانی توانستند ا‌ولین شب مانی در ارتفاع ۴۲۰۰متری را داشته باشندکه در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.

وی در حوزه عمرانی به احداث بزرگترین سایت امداد هوایی در فاز آشیانه بالگرد در غرب کشور در ضلع شرقی شهر خرم آباد و تکمیل ۵ باب انبار امدادی در شهرستان های استان، ساخت و افتتاح ساختمان اداری امدادی شهرستان الشتر اشاره کرد.

رضایی در پایان گفت : اقدامات صورت گرفته در سالهای اخیر باعث شد کمبودها شناسایی و به نقطه قوت تبدیل شوند ازجمله فراهم آوردن چندین موتور برق، کفکش، لجن کش، پمپ آب، قایق های جیمینی، جلیقه و کیت های امداد و نجات را میتوان نام برد.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان گفت: جمعیت هلال احمر یک موسسه غیر انتفاعی و‌ مردمی است که منافع آن به عموم مردم میرسد.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی گفت: امدادگران هلال احمر در زمان بروز حوادث و آسیب های طبیعی و غیر طبیعی با شتاب در نقاط آسیب دیده حضور پیدا میکنند.

وی در ادامه گفت: امدادرسانی صرف نظر از جنبه های ذاتی و ‌سازمانی وظیفه ایی اسلامی و دینی نیز می باشد و به عبارتی همه مردم مسلمان ما عضو هلال می باشند چرا که کمک کردن به برادر مسلمان وظیفه همه میباشد.

وی در پایان گفت: امروز هر چه جلوتر می رویم حوادث هم بیشتر و متنوع تر شده است و‌ نیاز ما به افراد توانمند و متخصص بیشتر میشود و اینجاست که به آموزش جوانان و امدادگران ولایی و پابکار احساس میشود و هلال احمر در این زمینه کارهای خوبی انجام داده و‌ این نیروها را شناسایی و به کار گرفته است که در ساعات طلایی امداد و نجات یاری گر نیازمندان و آسیب دیدگان باشند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *