جمعیت هلال احمر استان لرستان

هلال احمر سکان‌داربزرگترین هلدینگ اقتصادی و دارویی در کشور

رئیس جمعیت هلال احمر کشورگفت: هلدینگ سازمان تدارکات دارویی یکی ازگسترده ترین کارخانه تولید و تجهیزات پزشکی در اختیار جمعیت هلال احمر است که امیدواریم استان لرستان از این ظرفیت استفاده نماید.

سکان‌داربزرگترین هلدینگ اقتصادی و دارویی در کشور

رئیس جمعیت هلال احمر کشور:

هلال احمر سکان‌داربزرگترین هلدینگ اقتصادی و دارویی در کشور
رئیس جمعیت هلال احمر کشورگفت: هلدینگ سازمان تدارکات دارویی یکی ازگسترده ترین کارخانه تولید و تجهیزات پزشکی در اختیار جمعیت هلال احمر است که امیدواریم استان لرستان از این ظرفیت استفاده نماید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان لرستان  ، کریم همتی در جلسه شورای اداری استان که به صورت ویدیو کنفرانس با حضورموسی خادمی استاندار، حجت‌السلام والمسلمین دکتر شاهرخی نماینده ولی ‌فقیه دراستان ، حجت السلام والمسلمین مبلغی نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی و معاونین استاندار برگزارشد ، اظهار داشت: تکلیف ما بر این است که کارهای خوب انجام دهیم ،که  چه مقدار موفق می‌شویم از عهد ما خارج است ، تلاش ما بر این است که استانهای محروم در اولویت باشند.

وی ادامه داد: نکته خوب در جمعیت هلال احمر بضاعت خوب این نهاد می باشد و بخشی که خیلی به چشم می آید بخشی است که در عملیات ها و امداد ها دوستان انجام می دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد:شروع کار ما با بحث کرونا آمیخته شد که کل توان مجموعه بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر به بیماری کرونا اختصاص یافت و بچه های دو رنگ پوش هلال احمر در روزهای ابتدایی به این موضوع ورود کردند و بازوی کمکی وزارت بهداشت و درمان بودند.

همتی اضافه کرد:خروجی شهرها کشور را به جمعیت هلال احمر اختصاص داده شد که بیش از 21 میلیون نفر در قالب 7 میلیون خودرو در ایام تعطیلات  پوشش داده شد.

وی با بیان اینکه  دغدغه مقام معظم رهبری به بحث معیشت بعد از کرونا بود ، گفت : جمعیت هلال احمر ورود خوبی داشت و از کمک های داخلی بیش از 180 میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی به جمعیت هلال احمر  دادهشد علاوه 175 محموله بین المللی هم که به جمعیت هلال‌احمر اهدا شده بود در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دادیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور بیان داشت ، بیش از 200 هزار بسته غذایی و 750 هزار بسته بهداشتی بین افراد و بیماران خاص در کشور توزیع شد.

همتی به اقدامات و خدمات جمعیت هلال احمر در طرح «آمران سلامت» اشاره کرد، افزود: این طرح با حضور 13 هزار نفر از جوانان و داوطلبان هلال احمر درقالب 4هزار و 300 تیم در سراسر کشور برگزار و بیش ازیک میلیون و 100 هزار ماسک دربین مردم توزیع شد.

وی بیان کرد: بحث داروخانه هلال احمر انتظار داریم ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان مجوز داروخانه عام را صادر تا پایان همین ماه داروخانه در استان مستقرشود ، همچنین با کمک خیران شاهد راه‌اندازی مراکز توان بخشی دراستان باشیم.

همتی با اشاره به تاکید رئیس جمهور به احیا اردوگاهها، اظهار داشت: حیف است که اردوگاه ازنا با 187هکتار و اردوگاه زاغه با 57 هکتارهمانطور رها شوند ، در راستای احیای اردوگاه ها در کشور، بهتر است اردوگاه ها استان جزاین طرح باشند که به صورت منطقه ای با مدیریت خصوصی احیا و اداره شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور اذعان داشت: یکی از خوسته های  نمایندگان استان و استاندار بحث تکمیل پروژه نیمه تمام است به  حتما به دنبال این موضوع هستیم کارهای خوبی در استان انجام دهیم.

همتی بیان کرد: هلدینگ سازمان تدارکات دارویی با بیش از 8 میلیارد سرمایه یکی ازگسترده ترین کارخانه تولید و تجهیزات پزشکی در اختیار جمعیت هلال احمر است ، امیدواریم با همت استاندار و مدیرعامل جمعیت هلال احمرلرستان از این ظرفیت استفاده شود، تا حتی تولید سرم و سرنگ دراستان را داشته باشیم.

وی درپایان خاط نشان کرد:انشاالله بتوانیم در ایامی که در جمعیت هلال احمرهستیم کمک به هم نوعان خود دراستان لرستان داشته باشیم.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *