جمعیت هلال احمر استان لرستان

✳️ اجرای مانور جستجو ونجات در حوادث جاده ای

مانور جستجو ونجات در حوادث جاده ای

✳️ اجرای مانور جستجو ونجات در حوادث جاده ای

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان لرستان صارم رضایی گفت: همزمان با افتتاح سایت امداد هوایی، مانور امداد و نجات جاده ایی با اهداف زیر صورت گرفت:
* افزایش آمادگی و پاسخگویی به موقع در مقابله با حوادث و سوانح
* افزایش توان نیرو های عملیاتی
* تسریع در پاسخگویی به حوادث
* استفاده از مهارتهای عملی
* تشریح تقسیم وظایف اعضای تیم های امدادی
* و بررسی نقاط قوت و ضعف.

صارم رضایی در ادامه گفت: ضرورت انجام مانور امداد و‌نجات جاده ای، تردد وسایل نقلیه از شاهراه سراسری شمال – جنوب و عبور از شهرستان خرم آباد به عنوان مرکز استان باعث گردیده تا این شهرستان به عنوان پل ارتباطی و مرکز ثقل استانهای همجوار به ویژه استانهای تهران، کرمانشاه، ایلام و خوزستان قرار گیرد.

وی در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که استحضار دارید سه عامل انسان، وسایل نقلیه و راه در حوادث جاده ای  نقش اساسی دارند که عامل انسانی همچون عدم آشنایی به جاده های کوهستانی و پرپیچ و خم بودن جاده در داخل استان  بیشتر از بقیه عوامل خود نمایی می کند و این خود باعث بروز حوادث بسیار بخصوص برای رانندگان غیربومی شده است.

صارم رضایی در ادامه یادآور شد که اجرای مانور های جاده ای باعث می شود که نیروهای امدادی آمادگی کاملی در تمام مراحل عملیات امداد و نجات را کسب نمایند و در مقابله با حوادث واکنش مناسب و‌به موقع نشان دهند.
 
وی در پایان گفت: از آنجا که جمعیت هلال احمر متولی ارائه خدمات امداد و ‌نجات به آسیب دیدگان ناشی از حوادث جاده ای می باشد می طلبد عوامل امدادی از سطح امادگی بالاتری برخوردار باشند.

کلمات کلیدی
admin 0
تهیه کننده:

admin 0

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *